Zlínský kraj očekává díky desetimilionové podpoře další vlnu filmařů

 • Aktuality 2019

Zastupitelstvo Zlínského kraje rozhodlo v rámci historicky druhé dotační výzvy programu na podporu audiovize o udělení finanční podpory šesti filmovým projektům. Dotace v celkovém objemu deseti milionů korun bude rozdělena mezi čtyři celovečerní snímky, jedno dokudrama a pilotní díl animovaného seriálu. Cílem podpory je znovuoživení filmové tvorby v regionu a s tím spojená podpora řemesel, vznik pracovních míst i vytvoření prostoru pro praxi studentů zlínských filmových škol.

Guru scenáristů a dramaturgů Linda Aronson navštívila Zlín. Přijela školit mladé filmaře

 • Aktuality 2019

Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“

Zlín Film Festival získal v Tokiu ocenění za přínos kinematografii pro děti a mládež

 • Aktuality 2019

V pátek 1. listopadu převzala umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová speciální ocenění v japonském Tokiu na KINEKO International Children´s Film Festival. KINEKO HONORARY AWARD udělují organizátoři zdejšího festivalu organizacím nebo osobám, které výrazně přispívají k rozvoji kinematografie pro děti a mládež. Letos tuto cenu získal právě zlínský filmový festival.

Zlínský kraj opět hostí filmaře. Snímek Erhart otevře téma odkazu divokých devadesátých let

 • Aktuality 2019

V Holešově o uplynulém víkendu padla první klapka nového českého celovečerního filmu, který je debutem režiséra a scenáristy Jana Březiny. Snímek ERHART chce pro diváka otevřít otázky ohledně stavu společnosti po 30 letech od pádu komunismu a odkazu raného kapitalismu devadesátých let. V hlavních rolích se představí Filip Březina, Lucie Ducháčková, Elizaveta Maximová, Přemysl Bureš a Petra Jungmanová. Film vzniká v koprodukci společnosti Xova Film se zlínskou IS Produkcí, za podpory Státního fondu kinematografie a Zlínského kraje.

Školní štáby ze Zlína a z Uherského Brodu se na Kavčích horách utkaly o cenu Zpráviček

 • Aktuality 2019

V budově České televize na Kavčích horách se už posedmé setkaly školní televizní štáby z celé republiky. Celodenního semináře Televize v televizi se zúčastnilo osmdesát žáků základních a středních škol. Kromě absolvování praktických workshopů a přednášek soutěžili studenti také o Cenu Zpráviček. Tým zlínské Televize T. G. M. obsadil druhé místo.

POZVÁNKA: Zlínské filmové školy se otevřou veřejnosti

 • Aktuality 2019

I v letošním roce se mohou zájemci o studium těšit na dny otevřených dveří vysokých a středních škol. Výjimkou nejsou ani školy filmové. Ve Zlíně jsou takové hned dvě. Střední škola Creative Hill College a ateliér Audiovizuální tvorba spadající pod Univerzitu Tomáše Bati. Obě se uchazečům otevřou začátkem listopadu.

POZVÁNKA: workshop „Filmařina a turismus – jak to jde dohromady?" (9. 10. 2019)

 • Aktuality 2019

Regionální filmová kancelář Zlín Film Office zve zástupce obcí, informačních center, turistických míst a destinačních managementů s působností na území Zlínského kraje na worskhop pod názvem „Filmařina a turismus – jak to jde dohromady?", který se uskuteční 9. 10. od 10 hodin v prostorách zlínské radnice.

Baťa se o film zajímal už před sto lety. Dokazuje to nový objev

 • Aktuality 2019

Zlínská filmová historie se datuje k roku 1927, kdy Tomáš Baťa založil ve své obuvnické firmě filmové oddělení. Nový objev v archivu ale dokládá, že do filmu zlínský podnikatel investoval už mnohem dříve. V roce 1918 totiž koupil akcie filmové společnosti, pro kterou později točil i slavný režisér Martin Frič.

Zlín podpoří vznik jedenácti filmových scénářů

 • Aktuality 2019

Filmový fond statutárního města Zlína opět podpoří vznik filmových scénářů. Městské zastupitelstvo na čtvrtečním (12. 9.) zasedání potvrdilo rozdělení finančních příspěvků v celkovém objemu 950 tisíc korun mezi jedenáct projektů. S podporou Zlína se tak brzy začne vyvíjet sedm celovečerních snímků, dva dokumenty, jeden hraný a jeden animovaný seriál.

Na Slovácku se bude točit celovečerní film. Místní si v něm můžou zahrát

 • Aktuality 2019

Do Zlínského kraje zamíří na přelomu září a října filmový štáb tragikomedie ‚Tichý společník‘. Snímek vznikne v režii Pavla Göbla, který je současně autorem knižní předlohy. V hlavních rolích se objeví Bolek Polívka, Klára Issová a Ondřej Malý. Produkce nabízí zájemcům z regionu komparzní role.

Pro natáčení filmu Zátopek ve Zlíně se hledají komparzisté

 • Aktuality 2019

V neděli 8. 9. 2019 se ulicemi města Zlína znovu proběhne slavný sportovec Emil Zátopek, a to díky natáčení celovečerního filmu režiséra Davida Ondříčka. Produkce hledá z řad obyvatel Zlínského kraje komparzisty.

Filmového natáčení ve Zlíně se zúčastnila hokejová legenda – Dominik Hašek

 • Aktuality 2019

Dominik Hašek, nejlepší brankář v historii českého hokeje, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu a zlatý olympionik, se připojil k natáčení filmu Smečka, které se odehrává v těchto dnech ve Zlíně a okolí. Projekt vzniká za podpory Zlínského kraje a podílí se na něm řada místních.

Ve Zlíně padla první klapka nového filmu Smečka. Diváky zavede do hokejového prostředí

 • Aktuality 2019

Šikana v hokejovém týmu. To je téma, které otevírá nový český film, jehož první klapka padla včera ve Zlíně, kde se také odehrává děj filmu. Snímek z hokejového prostředí režiséra Tomáše Polenského Smečka vzniká v produkci společnosti 8Heads Productions. Jedním z koproducentů je i zlínská společnost IS Produkce.

Podpora filmařů ve Zlínském kraji: přehled výzev pro rok 2019

 • Aktuality 2019

„Když nemůžeme točit všechny filmy, chceme točit aspoň ty nejlepší.“ Pod tímto sloganem začal v roce 1936  fungovat ve Zlíně vůbec první oficiální filmový štáb (Ateliéry Baťa). Region na tuto filmařskou tradici navazuje systémem finanční podpory. Jejím cílem je přivést do kraje kvalitní projekty, maximalizovat jejich přínos pro region a napomoct tak oživení místní infrastruktury i filmové tvorby. Aktuálně jsou vypsány dvě výzvy.

Zločin na zlínské univerzitě? V regionu vzniká nový detektivní seriál

 • Aktuality 2019

V letošním roce začne vznikat nový český detektivní seriál Ptáci na kolejích nezávislých filmařů Milana Cyroně a Tomáše Uhera. Diváky v něm čeká tajemná vražda, svérázní detektivové, podivínští učitelé i jejich podivní studenti. Inspiraci si bere v legendárním Městečku Twin Peaks a nabídne celou plejádu neotřelých hereckých tváří. Tvůrci v minulém týdnu spustili crowdfundingovou kampaň, prostřednictvím které chtějí natáčení pilotního dílu financovat.

Zlínský kraj zveřejnil letošní výzvu na podporu natáčení v regionu

 • Aktuality 2019

Od 9. července je na úřední desce Zlínského kraje zveřejněna letošní výzva na podporu natáčení v regionu. Tvůrci celovečerních dokumentů, hraných i animovaných filmů a seriálů se tak mohou začít seznamovat s podmínkami pro podání žádosti o dotaci v celkovém objemu 10 milionů korun. Příjem samotných žádostí proběhne v období od 9. do 22. srpna 2019.

Z karlovarského filmového festivalu míří do Zlína ocenění Film Friendly

 • Aktuality 2019

Zlínská filmová kancelář převzala minulý týden na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary cenu ‚Film Friendly‘. Z rukou zástupců Státního fondu kinematografie a Czech Film Commission se tak kanceláři a celému Zlínskému kraji dostalo ocenění za aktivní snahu o návrat Zlínska na mapu filmového světa.

Sdílej:

Další články

Filmaři, nenechte si ujít důležité informace ze Zlínského kraje. Přihlaste se k odběru novinek.

Sledujte nás