Blog

Výzva k předkládání žádostí o poskytnutí dotace-Zlínský kraj

Výzva k předkládání žádostí o poskytnutí dotace-Zlínský kraj

S velkou radostí vám v tomto předvánočním čase oznamujeme, že Zlínský kraj vyhlásil výzvu na podporu audiovizuální tvorby ve Zlínském kraji. Je to de facto dárek pro všechny filmaře, kteří se chystají ve Zlínském kraji natáčet.

Město Zlín poskytne dotace z Filmového fondu

 • Aktuality 2022

Město Zlín vyhlašuje výběrové řízení na poskytnutí dotací z Filmového fondu statutárního města Zlína na vytvoření první verze scénáře.

Filmaři, zveme vás na nový vzdělávací program s názvem Inovace služeb štábových profesí

 • Aktuality 2022

Regionální filmový fond a zlínská filmová kancelář Zlín Film Office chystá, za podpory Státního fondu kinematografie, cyklus školení pro filmaře s pracovním názvem Inovace služeb štábových profesí na Moravě. Bude se jednat o dvouletý program. V každém roce, v jeho druhé polovině, proběhne 6 odpoledních školení / kurzů, které budou vedeny profesionály ve svém oboru. 

Location Tour 2022 ve Zlínském kraji úspěšně za námi

 • Aktuality 2022

Ve dnech 26. 4. a 27. 4. proběhla Location Tour ve spolupráci s Czech Film Commission a filmovou kanceláří Olomouckého kraje. Filmoví profesionálové ve složení producent, fotograf, lokační manažer, filmový architekt, režisér či kameraman a zástupci Czech Film Commission za námi vyrazili z Prahy v brzkých ranních hodinách.

Na festivalovém Chodníku slávy ve Zlíně zazáří dvě nové hvězdy

 • Aktuality 2022

Tradiční součást doprovodných aktivit Zlín Film Festivalu - Chodník slávy před Velkým kinem – je letos naplánovaný ve festivalovém programu 62. ročníku na úterý 31. května. Svoji hvězdu přijedou do Zlína odhalit herečka Barbora Seidlová a herec Jan Šťastný. Filmový festival se uskuteční od 26. května do 1. června 2022.

Pozvánka na Location Tour

 • Aktuality 2022

Zlín Film Office zve srdečně všechny filmaře na dubnovou Location Tour po Olomouckém a Zlínském kraji. Bude se konat ve spolupráci s Filmovou kanceláří Olomouckého kraje a Czech Film Commission, odd. Státního fondu kinematografie. Partnerem je Správa Arcibiskupského zámku a zahrad v Kroměříži. 

Salon filmových klapek letos oslaví již 25 let své existence

 • Aktuality 2022

Umělecky ztvárněné filmové klapky jsou jedním ze symbolů spojených se Zlín Film Festivalem. Jaké klapky za předchozích 24 ročníků Salonu filmových klapek namalovali Adolf Born, Jaroslav Němeček, Kateřina Miler, Kristián Kodet, Iva Hüttnerová a desítky dalších známých výtvarníků? Retrospektivní výstavu představuje luhačovická Galerie Elektra od 2. do 28. února 2022.

Zámek Kroměříž má pro filmaře stále otevřeno

 • Aktuality 2022

Vážení filmaři, Arcibiskupský zámek Kroměříž jako lokaci jistě znáte. Přinášíme Vám několik aktuálních informací:

zámek je nyní částečně v rekonstrukci. Pilně se pracuje na rozsáhlé rekonstrukci Sněmovního sálu (probíhá zde nové zlacení, restaurování oken a nástropních maleb). Konec rekonstrukce zámku se předpokládá na začátek roku 2023. Natáčení ve Sněmovním sále je ale možné, a to v jeho části, kde se právě nenachází lešení. Letní byt, který navazuje na Sněmovní sál, bude na jaře 2022 znovuotevřen po celkové rekonstrukci.

Výzva k předkládání žádostí o poskytnutí dotace-Zlínský kraj

 • Aktuality 2021

S velkou radostí vám v tomto předvánočním čase oznamujeme, že Zlínský kraj vyhlásil výzvu na podporu audiovizuální tvorby ve Zlínském kraji. Je to de facto dárek pro všechny filmaře, kteří se chystají ve Zlínském kraji natáčet.

Filmaři zahájili natáčení nového filmu podle románu Josefa Formánka Dvě slova jako klíč. První klapka padla ve Zlíně.

 • Aktuality 2021

V neděli 24. října odstartovalo ve Zlíně natáčení dlouho připravovaného celovečerního filmu ”Dvě slova jako klíč” režiséra Dana Svátka, který volně navazuje na úspěšný film Úsměvy smutných mužů. Film s hvězdným obsazením se bude opět točit v několika lokacích v centru Zlína. Do kin zamíří začátkem roku 2023.

Výtěžek 24. dražby filmových klapek pomáhá vzniku 31 filmů

 • Aktuality 2021

Nedílnou součástí programu pro filmové profesionály v rámci Zlín Film Festivalu je každoroční soutěž o finanční podporu vizuálních a audiovizuálních projektů. Soutěž vyhlašuje Nadační
fond FILMTALENT ZLÍN, pořadatel jedinečného projektu SALON FILMOVÝCH KLAPEK. Je určena studentům a mladým začínajícím tvůrcům z České republiky a ze Slovenska. Soutěž se těší velké
pozornosti nejen mezi studenty filmových škol, ale také v řadách odborné veřejnosti. Velký počet podpořených projektů již získal významné ceny na mezinárodních festivalech a mnohé
byly nominovány na prestižní ocenění.
V roce 2021 udělila odborná porota složená z filmových profesionálů a ze zástupců Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN finanční podporu 31 projektům v celkové výši 1 710 000 Kč.

Zlín opět přivítal filmaře na obhlídkách

 • Aktuality 2021

Do Zlína zavítal štáb pod vedením režiséra Matěje Chlupáčka a lokačního managera Daniela Suhaje. Byli tady na tzv. obhlídkách Baťova areálu, tedy prohlíželi možné lokace pro natáčení filmu.

Filmaři, nenechte si ujít důležité informace ze Zlínského kraje. Přihlaste se k odběru novinek.

Sledujte nás