Zlínský kraj zveřejnil výzvu na podporu audiovizuální tvorby v regionu

  • Aktuality 2020

Vznik hraných, animovaných i dokumentárních filmů na území Zlínského kraje podpořili krajští radní, kteří na svém zasedání odsouhlasili Program na podporu audiovizuální tvorby, v němž rozdělí až 6 milionů korun.

„Chceme podpořit filmový průmysl, který má v našem kraji dlouholetou tradici. Filmaři mohou také významně přispět k propagaci kraje, zviditelnit zdejší kulturu, přírodu a památky, což je přínosné i z hlediska cestovního ruchu,“ uvedl radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, zodpovědný za oblast kultury, památkou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.

Příjem žádostí o dotaci bude probíhat od 17. do 28. srpna. Výzva k předkládání žádostí o dotace bude zveřejněna na webu Zlínského kraje v sekci Kultura. Finanční podpora bude směřována na realizaci hraných, animovaných nebo dokumentárních filmů určených pro distribuci v kinech či pro vysílání v televizi a také epizodního dílu hraného nebo animovaného televizního seriálu.

„Dotaci v rozmezí od 50 tisíc až do 2 milionů korun bude možno využít nejen na vlastní natáčení, ale také na přípravné a postprodukční práce. Projekt musí být alespoň zčásti realizován na území Zlínského kraje,“ doplnila Romana Habartová, vedoucí Odboru kultury a památkové péče.
Sdílej:

Další články

Filmaři, nenechte si ujít důležité informace ze Zlínského kraje. Přihlaste se k odběru novinek.

Sledujte nás