• Úvod
  • Blog
  • Aktuality 2019
  • Nejmodernější ateliér široko daleko: Historické Zemanovo studio prošlo rekonstrukcí

Nejmodernější ateliér široko daleko: Historické Zemanovo studio prošlo rekonstrukcí

  • Aktuality 2019

Od podlahy po strop. Zlínský historický ateliér, ve kterém natočil své největší filmy Karel Zeman, se dočkal kompletní renovace. K čemu má nově vzniklý prostor sloužit a jaké zázemí v něm filmaři najdou? O tom jsme si povídali s Martinem Růžičkou – majitelem střední filmové školy Creative Hill College, v jejíž budově se ateliér nachází.

 
Zemanuv-atelierZlinzdrojZlin-Film-Office01
Zemanuv-atelierZlinzdrojZlin-Film-Office02
Zemanuv-atelierZlinzdrojZlin-Film-Office03
Zemanuv-atelierZlinzdrojZlin-Film-Office04
Zemanuv-atelierZlinzdrojZlin-Film-Office06
Zemanuv-atelierZlinzdrojZlin-Film-Office07
Zemanuv-atelierZlinzdrojZlin-Film-Office08
Zemanuv-atelierZlinzdrojZlin-Film-Office12
Zemanuv-atelierZlinzdrojZlin-Film-Office13
 
Z historického ateliéru Karla Zemana je moderní filmové studio | Foto: © Creative Hill College

Jak velkou proměnou si ateliér prošel?

Studio má za sebou totální rekonstrukci. Z původního vybavení nezůstalo vůbec nic. K takto rozsáhlým úpravám nás motivovalo vědomí, že nároky filmařů jsou dnes jiné než za časů Karla Zemana. Našim záměrem bylo přetvořit toto historické místo v moderní ateliér, který odpovídá současné produkci – jak filmové, tak i televizní. A to se povedlo.

Odrazily se opravy i v rozměrech studia?

Posunutím příček jsme se dostali z původních 300 m2 na 225 m2. Výška stropu zůstala zachována na čtyřech metrech. Díky novému uspořádání teď navíc můžeme prostor rozdělit na dva nezávislé ateliéry se zázemím pro maskéry, herce a vůbec pro celý štáb. Vznikla taky samostatná obrazová režie, střižna, pracoviště pro kolorování a zvukové studio. Ateliér je tak připraven na kompletní řetězec natáčecích a postprodukčních prací.

A co technické vybavení?

Studio je osazeno třistašedesátistupňovým green screenem a světelným parkem. Dokoupili jsme koleje, jeřáb i další techniku. Z hlediska televizní tvorby je pak v ateliéru k dispozici moderní streamovací obrazová režie, která umožnuje zpracovávat on-line přenos po internetu i síti LTE.

Pro jaký typ projektů je podle vás ateliér vhodný?

Řekl bych, že limitem studia je pouze jeho velikost. Prostor slouží primárně filmové škole, ale jsme připraveni nabídnout ho v rámci spolupráce i produkcím – ať seriálovým, filmovým nebo reklamním. Pro filmaře bude myslím nejdůležitější, že je prostor vybaven nejmodernějšími technologiemi. Aktuálně je to nejmodernější školní ateliér široko daleko.

Zmínil jste možnost pronájmu. Jaké jsou jeho podmínky?

Na těch se domlouváme individuálně. Záleží na typu projektu i požadavcích produkce. Nenabízíme totiž jen ateliér, ale taky podporu při natáčení a určitou míru personální infrastruktury – např. studenty do asistentských profesí.

Na koho se tedy můžou zájemci obracet?

Nejjednodušší je kontaktovat ZLÍN FILM OFFICE. Kolegové z kanceláře jsou schopni zajistit filmařům i případné obhlídky.

Sdílej:

Další články

Filmaři, nenechte si ujít důležité informace ze Zlínského kraje. Přihlaste se k odběru novinek.

Sledujte nás