• Úvod
  • Blog
  • Aktuality 2019
  • Natočit film za 48 hodin? Studenti zlínských filmových škol se letos poprvé zapojí do mezinárodní výzvy

Natočit film za 48 hodin? Studenti zlínských filmových škol se letos poprvé zapojí do mezinárodní výzvy

  • Aktuality 2019

48 Hours Challenge European Inter-Schools. Tak se nazývá soutěž, která vyzývá evropské filmové školy k vyrobení krátkých filmů na zadané téma během dvou dnů. Od vzniku scénáře, přes natáčení až k postprodukci. Do tvůrčího klání se zapojí studenti filmových škol z Francie, Portugalska, Bulharska, Švýcarska a dalších zemí. Poprvé v historii si s těmito štáby zasoutěží také mladí filmaři ze Zlína. Výsledek bude prezentován při veřejné projekci s bezplatným vstupem.

Ilustrační foto | Zdroj: Pexels.com

15.–17. března ožijí vybrané filmové školy po celé Evropě netradičním projektem. Každá ze zapojených institucí seskládá libovolný počet týmů tvořených 3–5 studenty. Ti dostanou za úkol během 48 hodin vymyslet, napsat, natočit, sestříhat ozvučit a dokončit film v délce 1–2 minuty. Téma a podmínky se přitom dozví až v den zahájení soutěže. A co víc, filmy musí být natočeny pouze pomocí mobilních telefonů.

Historicky poprvé se této netradiční soutěže zúčastní i reprezentanti České republiky. Konkrétně mladí filmaři ze Zlína. Vedle studentů Ateliéru audiovizuální tvorby UTB ve Zlíně, přislíbili svoji účast i studenti ze střední filmové školy Creative Hill College. „Štábům v rámci soutěže zpřístupníme školní střižny, zvukové a televizní studio, projekční a produkční místnost. Účastníci budou moct využit i supervizi našich pedagogů,“ uvádí Libor Nemeškal z Ateliéru audiovize, iniciátor zapojení Zlína.

K hodnocení vytvořených filmů bude následně přizvána odborná porota. Účast v ní přislíbili zástupci univerzity, zlínských produkcí i místní filmové kanceláře. Veřejná slavnostní projekce vytvořených filmů a udělení cen v kategoriích hlavní cena, cena poroty a cena diváků proběhne v pondělí 18. března od 18 h v jednom z promítacích sálů Ateliéru audiovizuální tvorby UTB (Štefánikova 2431 Zlín, místnost č. 305). Vstup je zdarma.

Vítězné tři filmy postoupí do mezinárodní soutěže o hlavní ceny. Tou první je výlet do jakékoliv ze zapojených zemí – dle výběru vítězného týmu. Držme tedy zlínským filmařům pěsti.

Sdílej:

Další články

Filmaři, nenechte si ujít důležité informace ze Zlínského kraje. Přihlaste se k odběru novinek.

Sledujte nás