• Úvod
  • Blog
  • Aktuality 2018
  • Zlínská filmová kancelář slaví druhé výročí. Státní fond kinematografie podpoří její činnost i v dalším období.

Zlínská filmová kancelář slaví druhé výročí. Státní fond kinematografie podpoří její činnost i v dalším období.

  • Aktuality 2018

Regionální filmová kancelář ZLÍN FILM OFFICE nabízí pomocnou ruku filmařům ve Zlínském kraji už dva roky. Její služby využily například štáby seriálů Kriminálka 5.C či Strážmistr Topinka, filmů TvMiniUni a zloděj otázek, All through the night, Hodinářův učeň a řady dalších. Práci zlínské kanceláře aktuálně ocenil také Státní fond kinematografie, a to rozhodnutím o udělení podpory pro následující období.

Ilustrační foto | Zdroj: ZLÍN FILM OFFICE

„Filmová kancelář ve Zlíně se již druhým rokem umístila na prvním místě při hodnocení výzvy určené pro filmové kanceláře. Rada její fungování hodnotí jako dlouhodobě velmi funkční,“ uvádí zástupci Státního fondu kinematografie v hodnocení projektu ZLÍN FILM OFFICE. Pro kancelář, která pomáhá filmařům zcela bezplatně, je finanční příspěvek z Fondu, stejně jako ze Zlínského kraje, klíčový.

„Získané prostředky nám umožní i nadále propagovat region, přitahovat pozornost filmařů a vytvářet zázemí, které je pro audiovizuální tvorbu nezbytné,“ říká Magdaléna Hladká, výkonná ředitelka zlínské filmové kanceláře. Na úspěchu projektu má ale podle Hladké zásadní podíl také aktivní zájem lidí z regionu, podpora ze strany místní politické reprezentace a spolupráce s národní filmovou kanceláří Czech Film Commission.

Proč ve Zlíně věnují filmovým štábům takovou pozornost? „Pobyt filmařů přináší regionu ekonomický zisk, generuje zakázky pro místní dodavatele, vytváří prostor pro praxi studentů filmových škol a samozřejmě přispívá také ke zviditelnění kraje,“ vysvětluje Jindřich Motýl, předseda Regionálního filmového fondu z. s. Právě tato nezisková organizace, kterou společně s Motýlem založili zlínští podnikatelé Martin Růžička a Čestmír Vančura, stojí za vznikem ZLÍN FILM OFFICE.

„Filmovou kancelář jsme v prosinci 2016 zakládali s cílem napomoct návratu Zlínska na mapu filmového průmyslu. Takový úkol je běh na dlouhou trať. O to víc nás těší, že instituce jako Státní fond kinematografie nebo Zlínský kraj naši snahu podporují. Vnímám to jako potvrzení, že jsme se vydali správným směrem a že zmíněný cíl, jakkoliv se může zdát vzdálený, je dosažitelný," uzavírá Martin Růžička.

 

Sdílej:

Další články

Filmaři, nenechte si ujít důležité informace ze Zlínského kraje. Přihlaste se k odběru novinek.

Sledujte nás