• Úvod
 • Blog
 • Aktuality 2022
 • Filmaři, zveme vás na nový vzdělávací program s názvem Inovace služeb štábových profesí

Filmaři, zveme vás na nový vzdělávací program s názvem Inovace služeb štábových profesí

 • Aktuality 2022

Regionální filmový fond a zlínská filmová kancelář Zlín Film Office chystá, za podpory Státního fondu kinematografie, cyklus školení pro filmaře s pracovním názvem Inovace služeb štábových profesí na Moravě. Bude se jednat o dvouletý program. V každém roce, v jeho druhé polovině, proběhne 6 odpoledních školení / kurzů, které budou vedeny profesionály ve svém oboru. 

Cílovou skupinou jsou malé firmy / produkce a jednotlivci, kteří se snaží proniknout do audiovizuálního průmyslu na národní úrovni. Cílem je zásadní posílení schopnosti jednotlivých poskytovatelů služeb v audiovizuálním průmyslu pracovat na vlastních nových projektech a na projektech pro velké české nebo nadnárodní štáby. Jedná se o možnost získat nové znalosti v odborné, organizační, komunikační, právní či ekonomické oblasti. 

Co je kritériem pro přihlášení se do kurzu?

 • jeden rok praxe v audiovizuálním průmyslu nebo blízce přidruženém oboru
 • jedna účast na natáčení filmu nebo seriálu s kino distribucí nebo uvedením v TV, popř. on-line
 • záměr rozvíjet se v oboru audiovize a aktivně se účastnit programu

V rámci každého roku budou účastníci školeni jak v obecné rovině, tak i ukázkou a praktickým výkladem spojeným s konkrétním audiovizuálním projektem. V každém roce bude vybráno 6 projektů, na jejichž praktickém průběhu proběhne školení jednotlivých kompetencí. Účastníci tak získají praktické a aktuální zkušenosti. Výběr projektů bude dán přednášejícími lektory.

 1.  Pavel Vácha, producent ve spol. Bratři s.r.o. – téma: "Nejžádanější služby v regionech a jak v nich být nejlepší"
 2.  Eva Pavlíčková, produkční – téma: "Jak zvládnout denní spolupráci s velkým štábem"
 3.  František Vyskočil, advokát a zakladatel spol. Vyskočil, Krošlák a partneři – téma: "Agenda profesionální výkonné produkce"
 4.  Pavel Müller, producent v Sirena Film - téma: "Netflix, HBO, Amazon jako nová výzva"
 5.  Ivana Košuličová, zástupce Brno Film Office a Pavlína Hobzová, ředitelka Jihomoravského filmového nadačního fondu – téma: "Zdroje financování a pomoci pro filmaře na Moravě“
 6.  Ondřej Kulhánek, ředitel distribuční spol. Bontonfilm - téma: "Jak se prosadit a být vidět, aneb David Goliášem"

Pro každý rok počítáme s kapacitou kurzů pro 12 účastníků. Začátky kurzů jsme naplánovali na 13:00, aby se mohli účastníci pohodlně dopravit na místo. Tím bude budova Střední školy filmové, multimediální a počítačových technologií (Creative Hill College) v areálu filmových ateliérů ve Zlíně: Filmová 174, Zlín.  

Termíny kurzů v roce 2022: 25.8., 21.09., 12.10., 26.10., 23.11., 14.12.

Termíny pro rok 2023 včas zveřejníme.

Kontaktní osoba: Edita Růžičková – Zlín Film Office, tel.: +420 777 350 614, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihlášku si můžete stáhnout na odkaze níže, kurzovné celkem: 1350,- Kč / osoba.

Těšíme se na vás!

 PŘIHLÁŠKA zde

 

 

Filmaři, nenechte si ujít důležité informace ze Zlínského kraje. Přihlaste se k odběru novinek.

Sledujte nás