• Úvod
  • Blog
  • Aktuality 2018
  • Zlínský kraj a město Zlín cílí na filmaře. Podpoří činnost místní filmové kanceláře

Zlínský kraj a město Zlín cílí na filmaře. Podpoří činnost místní filmové kanceláře

  • Aktuality 2018

Zlínský kraj i v letošním roce podpoří činnost filmové kanceláře ZLÍN FILM OFFICE. Podle hejtmana Jiřího Čunka je rozvoj audiovizuální tvorby v regionu jednou z oblastí, kterým se kraj chce věnovat. Mezi podporovatele kanceláře se letos připojilo i statutární město Zlín a opakovaně i Státní fond kinematografie.

„Činnost filmové kanceláře vhodně doplňuje záměry Zlínského kraje. Proto jsme se rozhodli podpořit její aktivity ve stejném rozsahu, jako tomu bylo v loňském roce,“ říká hejtman Jiří Čunek. „Máme za sebou také historicky první výzvu nového dotačního programu na podporu audiovizuální tvorby. Filmaři tedy nemůžou být na pochybách, že to s návratem na mapu filmového průmyslu myslíme vážně,“ dodává Čunek.

Filmaře i regionální filmovou kancelář letos finančně podpoří také statutární město Zlín. „Kromě toho, že se naše město zapojilo do projektu Filmová obec, založilo také vlastní Filmový fond. Letos z něj hodláme podpořit vznik scénářů, které mají vazbu na Zlín,“ popisuje Jiří Korec, náměstek primátora za oblast kultury.

Podle výkonné ředitelky ZLÍN FILM OFFICE Magdalény Hladké, je podpora místních úřadů pro činnost kanceláře klíčová. „Filmaři dění v našem regionu sledují a vnímají, že služby kanceláře jdou ruku v ruce se vstřícností místních úřadů. Bez toho bychom nemohli štábům asistovat v takovém rozsahu, jak je tomu dnes. V této synergii vidím pro náš kraj velkou výhodu,“ uzavírá Hladká.

Filmová kancelář pro Zlínský kraj vznikla za pomoci národní kanceláře Czech Film Commission v prosinci 2016. Za dobu prvního roku fungování poskytla konzultace více než čtyřiceti filmovým projektům. Od roku 2017 je pověřena propagací Filmového fondu města Zlína a dotačního programu na podporu audiovizuální tvorby Zlínského kraje.

Zpět na ZLÍN FILM
 
Sdílej:

Další články

Filmaři, nenechte si ujít důležité informace ze Zlínského kraje. Přihlaste se k odběru novinek.

Sledujte nás