Slide 1

Ve Zlíně se natáčí kriminálka pro děti

Ve Zlíně se natáčí třináctidílný česko-slovenský seriál s názvem Kriminálka 5.C (dříve komunikováno pod označením Malí velcí detektivové). Pojednává o pašování zvířat a skupince dětí, která se tyto téměř detektivní případy snaží rozplétat. Seriál vzniká ve spolupráci české i slovenské televize. Natáčet se tedy bude jak v Česku, tak na Slovensku a herci budou mluvit oběma jazyky. Jistá část seriálu bude vznikat od června až do září také na území města Zlína. Seriál bude Česká televize vysílat na Déčku na podzim příštího roku.

kriminalka5CZlin01

Zdroj: ZLÍN FILM OFFICE

Kriminálka 5.C již Zlín navštívila i s režisérem Jurajem Nvotou při letošním zlínském filmovém festivalu, na kterém film odstartoval pomyslnou nultou klapkou. Jak hodnotí sám režisér v rozhovoru pro ZLÍN FILM OFFICE: „Zlín je filmové mesto, najmä počas filmového festivalu. Filmom žijú všetci Zlínčania. Má to atmosféru. Kto tu bol raz, rád sa vracia.“

První oficiální zlínská klapka padla 21. 6. 2018 na koleji U12, další dny se natáčelo v Malenovicích a v Prštném. Nyní se malí detektivové vrátili do centra Zlína konkrétně do Baťovského domku na ulici Příkrou, kde se zdrží až do 28. 6. 2018.

„Zlín je pro naše natáčení příhodnou lokalitou nejen díky své typické architektuře a atmosféře, ale především díky lidem, kdy se mnozí s nadšením snaží pomáhat vzniku našeho projektu, za což jim patří náš obrovský dík," zhodnotil natáčení ve zlínském prostředí vedoucí produkce Jindřich Kavina.

Věříme tedy, že toto natáčení a zvýšený pohyb automobilů České televize i samotných členů filmového štábu s technikou obyvatelům města Zlína nezpůsobí komplikace a nepohodlí, ale naopak přinese příjemné zážitky v podobě setkání s herci i tvůrci filmu.

Aktuálně:

Kontakt

ZLÍN FILM OFFICE

Filmová 174

761 79  Zlín – Kudlov


Magdaléna Hladká

výkonná ředitelka

tel.: +420 778 515 500

e-mail: magdalena@zlin-film.cz