Slide 1

Film Smečka, podpořený Zlínským krajem, vybrali pro prestižní koprodukční trh v jihokorejském Busanu

Celovečerní film Smečka, podpořený z nového dotačního programu Zlínského kraje, byl vybrán pro koprodukční trh Asian Project Market, který se každoročně koná v rámci mezinárodního filmového festivalu v jihokorejském Busanu. Jedná se o první majoritní český projekt, který se tohoto prestižního koprodukčního trhu zúčastní. Filmařům napříč světem tak bude představen snímek, jehož natáčení bude probíhat právě ve Zlíně.

Jediným dosavadním účastníkem Asian Project Marketu s českou stopou byl koprodukční snímek Kukuřičný ostrov George Ovashvilliho, kde měla Česká republika minoritu. „Asian Project Market každoročně vybírá mezi stovkami projektů z celého světa. V rámci letošního (celkově dvacátého prvního) ročníku bylo přihlášeno 401 projektů. Náš film, který právě finišuje vývoj, patří mezi 29 finálně vybraných," uvedl producent Jan Froněk ze společnosti 8Heads Productions.

Snímek vzniká jako celovečerní hraný debut režiséra Tomáše Polenského, absolventa Vyšší odborné školy filmové ve Zlíně a FAMU. Scénář filmu napsal režisér společně s kolegyní z Audiovizuální tvorby na Slezské univerzitě v Opavě a spoludoktorandkou na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, scenáristkou a dramaturgyní Irenou Kocí. Dramaturgicky scénář vedl Ľudovít Labík, profesor UTB ve Zlíně a VŠMU v Bratislavě a americký dramaturg v současné době žijící v Irsku, Steven Goldsmith. Projekt je připravován v mezinárodní koprodukci České republiky, Slovenska a Lotyšska.

Zlínský kraj podpořil výrobu filmu částkou dva miliony korun. Natáčení tak bude probíhat i na území Zlínského kraje, a to do konce roku 2019," sdělila Magdaléna Hladká, výkonná ředitelka filmové kanceláře ZLÍN FILM OFFICE. Snímek divákům představí fiktivní hokejový klub Vlci (situovaný ve Zlíně) a prostředí mládežnického hokeje, kde jsou dospívající chlapci vychováváni dle zákona síly. Právo silnějšího dominuje v celém kolektivu, který se tak stává vlčí smečkou, kde panuje velká rivalita a tvrdé zákony.

Aktuálně:

Kontakt

ZLÍN FILM OFFICE

Filmová 174

761 79  Zlín – Kudlov


Magdaléna Hladká

výkonná ředitelka

tel.: +420 778 515 500

e-mail: magdalena@zlin-film.cz