Slide 1

Ateliér Karla Zemana čeká po letech rozsáhlá rekonstrukce

Zlínský filmový ateliér, ve kterém tvořil svá legendární díla Karel Zeman, čeká v průběhu letních měsíců zásadní rekonstrukce. Z prostoru, kde se dosud nachází původní podlaha a zbytek vybavení, tak vznikne nový ateliér. Využívat ho budou zejména studenti střední filmové školy. K dispozici bude také filmařům.

Atelierzeman01

V ateliéru Karla Zemana najdete ještě dnes původní dřevěnou podlahu | Zdroj: ZLÍN FILM OFFICE

Kdo by neznal filmy jako Baron Prášil, Vynález zkázy nebo Ukradená vzducholoď. Právě tyto a mnohé další snímky vznikly pod vedením Karla Zemana v jednom z filmových ateliérů na Kudlově. Dnes  filmaři využívají bývalé Zemanovo studio jen občasně, a to k realizaci menších projektů. Překážkou je zejména nedostatečná technická výbava. To se má ovšem změnit už letos v létě. Martin Růžička, majitel budovy, ve které se ateliér nachází, připravuje výrazné změny. 

„Začneme novou podlahou. Po celém obvodu bude green screen (zelené klíčovací pozadí). Dále vytvoříme prostor pro obrazovou a zvukovou režii. V plánu máme také pořízení nového světelného parku. Vznikne tak moderní ateliér umožňující používání novodobých technologií trikové i televizní tvorby. V budoucnu tu může fungovat i virtuální studio," popisuje Růžička.

Atelierzeman02

Novinkou má být např. 360° green screen, umožňující trikovou tvorbu | Zdroj: ZLÍN FILM OFFICE

Ateliér o rozlozce 300 m2 zabírá jedno patro budovy, ve které sídlí střední filmová škola Creative Hill College. Právě její žáci budou modernizované prostory využívat. Studio může sloužit i k realizaci dalších projektů, na kterých se bude škola partnersky podílet. Veškeré  úpravy mají být hotové do poloviny září.

Filmaři se mohou v případě zájmu o spolupráci a využití ateliéru obracet na  zlínskou filmovou kancelář. Ta je připravena bezplatně zprostředkovat jak praktické informace, tak i prohlídku. Pro širokou veřejnost však ateliér zůstane i nadále uzavřený.

Aktuálně:

Kontakt

ZLÍN FILM OFFICE

Filmová 174

761 79  Zlín – Kudlov


Magdaléna Hladká

výkonná ředitelka

tel.: +420 778 515 500

e-mail: magdalena@zlin-film.cz