Slide 1

POZVÁNKA

ZLÍN FILM OFFICE zve filmové profesionály na
2. ročník Location tour po  Uherském Hradišti.

Ateliér Karla Zemana čeká po letech rozsáhlá rekonstrukce

Zlínský filmový ateliér, ve kterém tvořil svá legendární díla Karel Zeman, čeká v průběhu letních měsíců zásadní rekonstrukce. Z prostoru, kde se dosud nachází původní podlaha a zbytek vybavení, tak vznikne nový ateliér. Využívat ho budou zejména studenti střední filmové školy. K dispozici bude také filmařům.

Atelierzeman01

V ateliéru Karla Zemana najdete ještě dnes původní dřevěnou podlahu | Zdroj: ZLÍN FILM OFFICE

Kdo by neznal filmy jako Baron Prášil, Vynález zkázy nebo Ukradená vzducholoď. Právě tyto a mnohé další snímky vznikly pod vedením Karla Zemana v jednom z filmových ateliérů na Kudlově. Dnes  filmaři využívají bývalé Zemanovo studio jen občasně, a to k realizaci menších projektů. Překážkou je zejména nedostatečná technická výbava. To se má ovšem změnit už letos v létě. Martin Růžička, majitel budovy, ve které se ateliér nachází, připravuje výrazné změny. 

„Začneme novou podlahou. Po celém obvodu bude green screen (zelené klíčovací pozadí). Dále vytvoříme prostor pro obrazovou a zvukovou režii. V plánu máme také pořízení nového světelného parku. Vznikne tak moderní ateliér umožňující používání novodobých technologií trikové i televizní tvorby. V budoucnu tu může fungovat i virtuální studio," popisuje Růžička.

Atelierzeman02

Novinkou má být např. 360° green screen, umožňující trikovou tvorbu | Zdroj: ZLÍN FILM OFFICE

Ateliér o rozlozce 300 m2 zabírá jedno patro budovy, ve které sídlí střední filmová škola Creative Hill College. Právě její žáci budou modernizované prostory využívat. Studio může sloužit i k realizaci dalších projektů, na kterých se bude škola partnersky podílet. Veškeré  úpravy mají být hotové do poloviny září.

Filmaři se mohou v případě zájmu o spolupráci a využití ateliéru obracet na  zlínskou filmovou kancelář. Ta je připravena bezplatně zprostředkovat jak praktické informace, tak i prohlídku. Pro širokou veřejnost však ateliér zůstane i nadále uzavřený.

Aktuálně:

Kontakt

ZLÍN FILM OFFICE

Filmová 174

761 79 Zlín – Kudlov


Magdaléna Hladká

tel.: +420 778 515 500

e-mail: magdalena@zlin-film.cz